Sünger Çeşitleri Nedir, Sünger Nasıl Üretilir ?

Sünger ana hammaddesi latex’tir fakat doğal latexin piyasadaki ihtiyaçları karşılayamamasından dolayı 1937 yılında bir ham madde oluşturulmuş ve bu ham maddeden sünger elde edilmeye çalışılmıştır. Sünger çeşitlerini öğrenmek için bu ham madde hava geçirgenliği sağlayan elastik ve hafif özellikteki maddeyi de tanımak gerekir. Ancak biz o kadar detay vermeyeceğiz.

Endüstriyel Kesim olarak kullandığımız sünger çeşitleri,

  • Esnek poliüretan sünger çeşitleri: Elastik ve hafif bir malzemedir. Bu özelliğinden dolayı en sık tercih edilen sünger çeşitlerimiz arasındadır.
  • Polietilen : Oldukça esnek ve maliyeti poliüretan süngere göre oldukça düşüktür.

Endüstriyel Kesim olarak biz, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı ebatlarda ve farklı renklerde sünger çeşitleri kesimini yaparak gerekli ihtiyaçları karşılamaktayız.

 

Sünger_cesitleri                                Sünger cesitleri

 

Uygulama Alanları

  • İnşaat sektörü; Kullanılan ürünler genelde izolasyon amaçlı kullanılan ve sönümleme özelliği olan sünger çeşitleridir. Eva gibi malzemeler de burada benzer işlevi görmektedir. Ek olarak çalışan operatörlerin yatması için kullanılan sarı renkli ekonomik olan süngerler de seçilebilir ve önerilebilir. İnşaat sektöründe kullanılan ürünler için bizlerle iletişime geçerek daha fazla detay alabilirsiniz.
  • Otomotiv sektörü; Koltukta kullanılan süngerler harici, bizim önerdiğimiz sünger çeşitleri, kapı paneli, motor kaputu izolasyonu, zemin altı gibi yerlerde olabilir. Fr özelliği olan yani, alev geciktirici özellikteki sünger çeşitleridir.  Arkası bantlı sünger çeşidi de seçilebilir. En çok kullanılan 26 dansitedir.
  • Mobilya sektörü; Yatak imalatında kullanılan süngerler harici, bizim kullandığımız ve kesimini sağladığımız süngerler genelde antrasit ve gri renkle 22-26-32 dansite süngerler seçilir. Sünger çeşitlerinden birisi de  Bondeks dediğimiz kırpıntı ürünlerin tekrar kimyasal ortamda birleşmesi ile oluşan daha sert ürünler de gelişen mobilya sektörümüzde seçilir.
  • Ambalaj imalatı sektörü; Günümüz piyasasında ürünlerin satın alma kararı verilirken onlara ek bazı özellikle verilmelidir. Ambalaj da bunlardan bir tanesidir. Pazarlamada önemli bir kavram olmakla beraber, bizim önerdiğimiz gri, sarı beyaz renkli ürüne özel kesilen sünger çeşitleri olabilmektedir.

Uygulanan Malzemeler

  • Müşterilerimizin isteği doğrultusunda istenilen renklerde, istenilen ebatlarda, istenilen kalınlıkta malzeme kullanırız. En çok kullanmış olduğumuz sünger çeşitleri gri renkte 22 dansitedir.

Biz Endüstriyel Kesim olarak önce müşterilerimizin talepleri doğrultusunda bizlere tarif etmiş olduğu ya da göndermiş oldukları numunelere istinaden geri dönüş yaparız. Eğer ki uygun olan ürünleriniz varsa bizimle yani Endüstriyel Kesim ile yüz yüze görüşmek için sizi davet ederiz. Kısa bir görüşme sonucunda istemiş olduğunuz ürünü belirttiğiniz zamandan da daha kısa sürede tedarik ederiz.

 

Sünger Çeşitleri

Biz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda istemiş oldukları malzeme, çizim ve ölçülerinden yola çıkarak bir numune hazırlarız. Daha sonra bu numuneyi müşterimize fiyat teklifiyle birlikte sunarız.

Endüstriyel Kesim olarak biz; sizlere daha iyi yardımcı olmak için farklı renklerde, farklı kalınlıklarda uygun ölçülerde ürünü kullanacağınız yere göre sünger çeşidi öneriyor ve isterseniz kesimini sağlıyoruz.