Proje Açıklaması

Sünger Nedir ve Sünger Kesim İşlemi Nasıl Yapılır?

Süngerin ana ham maddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması nedeniyle bilim adamları 1937 senesinde poliüretan ham maddesini oluşturarak, bundan sünger elde etmeyi başardılar. Esnek poliüretan süngerler, hava geçirgenliği sağlayan açık hücreleri, elastikiyetli yapıları ve hafif olmaları nedeniyle tercih edilen bir malzemedir. Tüm bu ürünler önce bloktan daha sonra da plakalardan özel sünger kesim parçaları elde edilir.

Polietilen süngerler, diğer poliüretan sünger çeşitlerine göre daha esnek ve maliyeti daha düşük olurlar. Dansite (yoğunluk) kg/m3 cinsinden ölçülür ve süngerin en önemli özelliklerinden biri olup dayanıklılık ve destek gücünü etkiler. Yüksek dansiteler, orijinal özelliklerini daha uzun süre korurlar. Genelde otomotiv sektöründe kullanım bulurlar.

Sünger Kesimi Nasıl Yapılır?

Biz Endüstriyel Kesim olarak, farklı renk ve kalınlıklarda sünger malzemesi kullanarak, uygun dansitede, müşteri kullanım yerine göre hem malzeme öneriyor, hem de kesim işlemlerini sağlıyoruz.

Fason Sünger

Renkli Sünger

Uygulama Alanları

 • Mobilya Süngeri, kullanımı genelde yatak, koltuk içi, koltuk kenarı ve de özel üretilmiş dekorasyon malzemelerindedir.
 • Yatak İmalatı, kullanımı bol miktarda ekonomik yataklarda vardır. Renk olarak sarı ve gri sünger seçilir.
 • İnşaat Sektörü; ince 3 mm’lik süngerler yalıtım ve kaplama amaçlı kullanılır. Ya da çalışanların yataklarının da imalatında yataklık sünger kullanılır.
 • Ambalaj Sektörü; sünger kesim ambalaj sektöründe daha çok taşınan ürün zarar görmemesi adına seçilir. İkamesi olarak polietilen kullanılabilir.

şekilli sünger     özel sünger     kutu içi sünger

 • Promosyon Sektörü
 • Otomotiv sektöründe kullanımı genelde koltuk arkası izolasyon ürünleri, paspas altı ürünlerde ve kapı panellerinde arkası şerit bant seçilerek olabilir. Bu konuda Geo Otomotiv’in yan firması olduğumuz için tecrübelerimiz fazladır ve şayet bizi arayabilirsiniz.  Yardımcı olabiliriz.
 • Kırpıntı Sünger Kullanımı da bu sünger kesim parçalarının geri dönüşümünü sağlar.

Sünger Kesim Uygulanan Malzemeler

 • İsteğe bağlı, seçilen dansite, kalınlık ve renklerde Sünger, en çok tercih edilen sünger renkleri açık gri ve antasit olmakla beraber en çok kullanılan sünger de tarafımızda 22 dansite gri’dir.

Sünger Kesim Uygulanan İşlemler

 • Seri Kesim
 • Bantlama, çift taraflı bank aplikasyonu
 • Montaj

Endüstriyel Kesim olarak, müşteri isteği doğrultusunda malzemeyi belirleyerek, gerekli çizim ve ölçülerde proje başlangıcında ilk numune onayından bitimine kadar kişiye özel ürün çözümleri sunmaktayız.

  Kutu İçi Sünger  Fason Kesim   Benim güzel fotoğrafım    Sünger Kesim  Sünger Kesim