Polietilen Köpük Levha

Polietilen Köpük Levha, esnek ve yarı esnek malzeme olarak üretilen, propilen ve etilen malzemelerin karşımı ile elde edilen polimerler halindeki gözenekli yapıdaki plastik kökenli bir malzemedir. Baskı kalıpları sayesinde yüzeyleri düzgün ve pürüzsüz olarak imal edilmektedir. Günümüzde sanayi alanlarında sıkça kullanılan malzemelerin başında gelmektedir.

Polietilen köpük levha darbe emici, ısı ve ses yalıtım özelliği olan bir üründür ve hemen gönderilmeye hazır şekilde mevcuttur. Standart ölçüler istenildiği taktirde hızlı ve güvenli şekilde stoktan gönderimi yapılır. Özel ölçüler talep edilir ise de rahatça ihtiyaçlar karşılanır.

Malzemelerin taşınmasında, sevk edilmesi sırasında darbeleri, kırılmaları, çizilmeleri önlemek için kolaylıkla uygulanabilen bir malzemedir. Son derece ekonomiktir. Polietilen köpük ambalaj, başta mobilya sektörü olmak üzere otomobil, elektronik, elektrik, aydınlatma gibi birçok farklı sektörde çok rahat kullanılabilir ve üstün performans sunar. Koku ve tat olarak nötr özelliğe sahip olduğu için gıda sektöründe dahi başarıyla kullanılabilir. Ürünleri sağlıklı biçimde koruma altına alıp darbelerden muhafaza ederken herhangi bir tat, koku karışımına neden olmaz.

Yoğunluk dereceleri bakımından da yalıtım etkisi önemli bir derecede etkilenmektedir. Ne kadar yoğun bir yapıya sahip olursa yalıtımı güçlenecektir. 25 – 40 kg/m3 yoğunluk değerine sahip olan yalıtım köpüğü başarılı yalıtımı sonuçlarını sunacaktır. Sadece ısı yalıtımı değil ses yalıtımı konusunda da yüksek bir yalıtım değerine sahiptir.

polietilen köpük, polietilen levha, pe köpük levha, pe köpük, köpük levha, köpük, polietilen, izolasyon, strafor, strafor köpük, polietilen köpük levha, polietilen köpük şilte, ses yalıtımı, strafor fiyatları, polietilen nedir, polietilen köpük sünger, strafor nedir, köpük strafor, strafor köpük fiyatları, köpük fiyatları, yalıtım köpüğü, köpük izolasyon, köpük yalıtım, polietilen köpük ambalaj levhaları, polietilen köpük nedir, polietilen levhalar, polietilen köpük ses ve ısı yalıtım levhası, şilte, köpük torba, şilte torba, polietilen ambalaj ürünleri, polietilen köpük ambalaj, polietilen köpük özellikleri, polietilen köpük levha fiyatları, polietilen köpük izole levhalar, polietilen kapalı hücreli köpük, çapraz bağlı polietilen köpük, polietilen köpük fiyatları, polietilen köpük üreticileri, polietilen kopuk, polietilen köpük levha ankara

Polietilen Köpük

Kullanım Alanları

Sanayi sektöründe birçok niş alanda kullanılan bir ürün olmasına rağmen, yapıların izole edilmesi esnasında duvar aralarındaki boşlukların doldurulmasını, şap ve parke uygulamalarının zemin altına yerleştirilmesi, stüdyo ve benzeri yüksek ses oranına sahip alanların ısı ve ses yalıtımının sağlanmasında kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak yalıtım işlemi yapılması gereken yalıtkan borulara çap ve boyut değerlerine uygun bir şekilde montalama işlemlerinde, kazan gibi ısıl işlemlerin yapıldığı ve bu ısının kaybedilmemek istendiği sistemlerde kullanılmaktadır. Polietilen Köpük Levha ısı ve ses yalıtımı dışında bir de darbe emme oranı yüksek bir yapıda olduğu için elektronik cihaz, mobilya ve beyaz eşya gibi darbelere karşı çok dikkatli bir şekilde korunması gereken eşyaların ambalajlanmasında kullanılan bir üründür.

Üretim olarak farklı et kalınlıklarına sahip bir şekilde imal edilmelerinden dolayı kullanım alanları da bu özelliklerine bağlı olarak daha spesifik bir yapıya bürünmektedir. Genel üretim standartları ile 1mm ve 25 mm arasında et kalınlığına sahip modeller üretilmektedir.

Polietilen Köpük Özellikleri ve Yapısı

Üretim standartlarındaki sertifikaları alabilmek ve daha sağlıklı, kaliteli bir ürün elde edebilmek için özenli bir şekilde malzemeler tercih edilmektedir. Yapısında zehirli gazlar içermez, Isıl işlem uygulandığında yanmaz ve tutuşma evresinde hemen kendisini sönümlendirir. Kimyasal yapı özellikleri bakımından nötr ve hiçbir koku içermeyen bir maddedir. Daha düşük yoğunluklara sahip olarak imal edilen xpe köpük çeşitleri de ambalajlama alanında sıkça kullanılan bir çeşididir. Genel olarak düşük bir yoğunluğa sahiptir. Elastikiyeti yüksek olduğu için birçok alanda rahatlıkla kullanılabilme özelliği içerir. Bunlara ek olarak yüksek darbe dayanıklılığı, su emilim değerinin çok minimize olması, ısı iletiminin neredeyse olmaması, su buharına karşı difüzyon direnci içermesi yalıtımda başrolde oynamasına katkı sağlayan ana etkenlerdir.

Polietilen Köpük Malzeme Detayları

  • Polietilen köpük levha et kalınlığı 1 mm ila 10 mm arasında değişebilir. İstenen et kalınlığında rahatlıkla üretim yapılabilir.
  • 10 mm et kalınlığının üzerindeki Polietilen Köpük Levhalar laminasyon yöntemiyle istenilen kalınlık seviyesine getirilebilirler.
  • Enleri 100 cm ila 150 cm arasında değişebilir.
  • Boyları 1000 mm ila 2000 mm arasında değişebilir. Bütün ölçüler özel olarak talep edilip hızlı ve güvenli şekilde imalatı yapılabilir.
  • Polietilen köpüğü levhalar, ihracat ürünlerinin ambalajlanmasında en etkili ve sağlıklı ürünlerden birisidir.