Plastik Kasa Seperatörü  Nedir?

Basit olarak söylemek gerekirse bir nesneyi muhafaza etmedir ambalaj. İster fabrika içinde olsun ister ürün sevk edildikten sonra müşteri teslimatında olsun, gerek çizilmeyi önleyici, gerekse de farklı darbeleri önleyici plastik kasa seperatörleri kullanılır. Darbe önleyici, sıkıştırıcı, birbirine sürtmeyi ve bu sayede çizilmeyi önleyici özel seperatörler ürüne özel kullanılır. Tek kullanımlık olduğu gibi, uzun vadeli de olabilir. Arkası bantlı, lamineli aplikasyonları firma ve müşteriye göre değişmektedir.

Biz Endüstriyel Kesim olarak başta plastik kasa olmak üzere metal ve ametal kasa, çanta türevi taşıma ürünlerinin içerisine tüm bu uygulamaları yapmaktayız.

 

kasa seperatörü            Kasa Seperatörü

Plastik Kasa Seperatörü                       Ürün Seperatörü

 

Yapıştırıcı opsiyonu kullanılarak ürünün kasaya monte edilmesinden sonra defalarca kullanımının sağlanmasına garanti edilir plastik kasa seperatörü ürünlerinde.

 

Uygulama Alanları

 • Otomotiv Sektörü: Tedarikçi-Ana sanayi arasında sürekli, kaliteli ve standart bir sevkiyatın sağlanması için yüksek adetleri yakalamak adına proje ve içinde kullanılan genelde Polipropilen ve metal bazlı ürünlerin taşınmasında ve desteğinde yardımcı olur plastik kasa seperatörü.
 • Elektronik Sektörü:  Hem yurt içi hem de Yurt dışı sevkiyatlarda, taşınan ürünün hacminin küçük ve maliyetinin çok yüksek olması dolayısıyla, ürün üzerinde oluşan herhangi çizik ve hata malzemenin fireye çıkmasını sağlar. Bunu önlemek için de plastik kasa seperatörü malzemesi kullanılır.
 • Plastik Endüstrisi: Plastik malzemelerin çizilmesini önlemek için yapılan özel üretim eva, sünger ve polietilen malzemeler birbiri üzerinde farklı kesim ve yapıştırılmaları ile plastik kasa seperatörü oluşumunu sağlar.
plastik kasa seperatörü

Ambalaj Köpüğü

 

Plastik Kasa Seperatörü

                                                                 Ürün Seperatörü

 

Plastik Kasa Seperatörü Uygulanan Malzemeler

 • Polietilen köpük malzemesi
 • Eva malzemesi
 • Epdm malzemesi
 • Ağ Örgülü, özel yapışkanlı bant, Sıcak Silikon Çeşitleri
 • Sünger çeşitleri. Özel kesim süngerler, yüksek dansite seçenekleri.

Uygulanan İşlemler

 • Kasaya Ürün Montajı
 • Kasaya Eva, Epdm, Sünger Yapıştırılması
 • Polietilen Köpük Kulanımı ile dolgu köpüğü alternatifi

Tüm bunlarla beraber plastik kasa seperatörü kullanımı, hem kendi markası olan, olmak isteyen, tedarikçi-müşteri arası sürekli sevkiyatı olan büyük küçük firmalar arasında üretimin iş akışını hızlandırmak, standartlaştırmak ve dolayısıyla kaliteyi arttırmak için şık bir alternatiftir.

Biz Endüstriyel Kesim olarak uzmanlaştığımız bu alanda, yerinde hizmet ve doğru zamanda sevkiyat ile ürünün proje aşamasından sevkiyat sonrası hizmete kadar başında duruyoruz ve plastik kasa seperatörü uygulamasını birebir sağlıyoruz.

 

Yararlanılan kaynak