Kutu İçi Tasarım Hizmetleri

Ambalaj kesim hizmetleri kapsamında özel kutular üretilmektedir. Üretilen bu kutular sayesinde ambalajlama işlemleri gerçekleştirilir. Farklı sektörlere yönelik kutu ve kutu içi tasarımı yapılmaktadır. Ambalaj tasarımı o sektöre ve o ürüne özel olarak yapılır. Herhangi bir ürün, ambalajlama ile daha güvenilir bir şekilde taşınır.

Sektörlerde tercih edilen ambalaj, ürünün tüketiciye sağlam bir şekilde ulaştırılmasını sağlar. Ambalaj tasarımı ise mutlaka ürün odaklı gerçekleştirilmelidir. Kutu içi tasarım doğru adımlarla oluşturulmalıdır. Ambalajların tasarımı kaliteli, güvenilir ve dayanıklı olmalıdır. Kaliteli, güvenilir ve dayanıklı ambalajlar ürünü de yüksek etkiyle koruyacaktır. Ambalaj ne kadar kaliteli olursa tüketicide o kadar olumlu etki bırakacaktır. Genel olarak ambalaj avantajları ise şu şekildedir;

 • Ürünü korur
 • Ekonomiktir
 • Tüketiciye bilgi verir
 • Hijyen sağlar
 • Kolay taşıma imkanı sunar
 • İstek doğrultusunda tasarlanabilir

Ambalaj tasarımı birçok avantajı tüketiciye sunmaktadır. Ambalajlar ürünleri dışarıdan gelen hasara karşı korur. Aynı zamanda ambalaj üzerinde ürün ve firma hakkında bilgilere yer verilir. Bu sayede tüketici bilgi edinir. Ambalaj, ürünlerin zarar görmesini önlediği gibi hijyeni de sağlamaktadır. Kullanılan ambalaj ile ürünler kolay taşınır. Düşük maliyete sahip olan ambalajlar istek doğrultusunda tasarlanır ve üretilir.

kutu içi tasarım, kutu içi köpük, kutu içi sünger, kutu içi köpük koruyucu, kutu içi köpük tasarımı, kutu içi köpük nedir, kutu içi köpük ambalaj, koli içi köpük, ambalaj kesim, kutu içi sünger kesim, içi süngerli kutu, koli içi dolgu malzemesi, ambalaj dolgu köpüğü, özel kesim sünger, kutu içi şekilli sünger, özel kesim ambalaj süngeri, kutu içi sünger kesimi, koli içi ambalaj köpüğü, kutu içi sünger fiyatı nasıl belirlenir, kutu içi sünger ambalaj malzemeleri nelerdir, kutu içi sünger kesimleri, özel kesim süngerler, kutu içi sünger fiyat, kutu süngeri, ambalaj süngeri, takı kutusu süngeri, ambalaj süngeri fiyatları, kutu içi sünger satın al, kuyumcu kutusu süngeri, kutu içi ambalaj çözümleri, koli içi dolgu köpüğü

Kutu İçi Tasarım

Kutu İçi Tasarımı Nedir?

Kutu içi tasarım kapsamında yapılan çalışmalar özeldir. Ambalaj tasarımının önemli bir parçası olan kutu içi tasarım belirli özellikler doğrultusunda yapılır. Kutu içinde kullanılan malzemeler ürünleri korumak ve düzenlemek amacıyla tercih edilir. Bu malzemeler kutu içerisine yerleştirilir ve ürünlerin yapısını korur. Kutu içinde kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Bu malzemeler kutu içinde yer alacak ürüne yönelik tercih edilir. Kutu içlerinde kullanılan tasarım ürünleri:

 • Karton
 • Sünger
 • Köpük

Kutu içinde kullanılan karton ürünlerin birbirinden ayrılmasını ve korunmasını sağlar. Mukavva ile üretilen ürün kutu içerisinde düzenin oluşturulmasını sağlar. Ambalaj tasarım hizmetleri kapsamında kutu içerisinde tercih edilecek sünger esnek bir yapıya sahiptir. Sünger, dayanıklı ve aşınmayan özelliği ile kutu içerisindeki ürünleri korur. Köpük ise kutu için özel olarak boyutlandırılır. Hafif ve kokusuz bir yapıya sahip olan köpük, kutu içindeki ürünlerin birbiri ile temas etmesini önler. Ambalaj tasarımı sektöre ve ürüne yönelik yapılır. Ambalajın tasarımında ürünün özellikleri göz önünde bulundurulur. Bu doğrultuda özel çalışmalar gerçekleştirilir.

Kutu İçi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kutu içi tasarım için farklı malzemeler tercih edilmektedir. Malzemelerin doğru kullanılabilmesi için öncelikle ambalajlama işleminin hangi doğrultuda gerçekleşeceği belirlenmelidir. Kutu içi tasarım plan ve program doğrultusunda hazırlanmaktadır. Kutu içi tasarımında karton, sünger ve köpük yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu üç malzemeden biri seçilerek kutuya özel boyutlarda hazırlanmaktadır. Seçilen malzemenin kesimi ve kutuya yerleştirme işlemi özenle yapılır. Kutu içerisine yerleştirilen ürünlerin özellikleri ise şu şekildedir;

 • İstenilen ölçülerde kesilebilir.
 • Yüksek dayanıklılık özelliği vardır.
 • Düşük maliyetli ürünlerdir.
 • Tercih edilen ürünle kutu içerisinde düzen sağlanır.
 • Kutu içi malzemeleri, kutunun içinde bulunan ürünlerin temas etmesini önler ve ürünleri korur.

Ambalaj tasarım hizmetleri doğrultusunda tercih edilen ürün kutuya ve ürüne özel olarak boyutlandırılır. Hafif yapıda ve yüksek dayanıklılıkta olan ürünler düşük maliyetli olmasıyla tercih edilir. Tercih edilen ürün sayesinde kutu içerisinde düzen sağlanır ve kutu içerisindeki ürünlerin birbiri ile teması önlenir. Kutu içinde kullanılan tasarım malzemeleri sektörde önemli bir yere sahiptir. Malzemeler tüketici isteğine göre hazırlanır ve özel paketler halinde tüketicinin adresine ulaştırılır.