Kutu içi Sünger

Günümüzde ticaret, hizmeti, üretim, ulaşım gibi birçok farklı sektörde paketleme ve ürün sunumuna gereksinim duyulmaktadır. Bu ürünlerin sunumu esnasında üreticiden kullanıcıya hasarsız, kaliteli ve estetik olarak güzel bir görünüm ile ulaştırılması artı avantajlar ve karlar sunmaktadır. Bu yüzden her ürüne özgün kalıp kesimleri ile ürünün hareketi engellenip, darbelerde zarar görme durumu minimum seviyeye çekilmelidir. Farklı hammaddeler kullanılarak üretilen kutu içi sünger modelleri kişisel kesim tercihleri ile buluşarak, hizmetten maksimum verimlilik alınabilmekte. Bu özel kesim işlemi yanında sünger üretimi yapılırken özel logo ve marka baskı işlemi de yapılarak daha kaliteli bir sunum elde edilebilmekte.

Endüstriden gelen müşteri talepleri doğrultusunda bu koruma malzemeleri farklı modeller ve tasarım özellikleri ile sunulabiliyor. Paketleme işlemi yapılacak olan ürünün kalıbı şekilde kesim işlemi yapılan ürün olduğu gibi polietilen veya poliüretan malzemeden imal edilen küp veya silindirik şekilli kesimlerin arasına ürünün koyulması ile de daha basit şekilde koruma elde edilebiliyor. Kutu içi sünger fiyat farkları da istenilen sünger malzeme yapısı, üretim modeli, kaliteli ve üretim sayısına bağlı olarak değişiklikler içeriyor. Sektör olarak her sektöre uygun hale getirilebilen bir ürün özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Kutu içi Sünger Malzemesi Çeşitleri

 

  • Poliüretan Kutu İçi Sünger: Polimer ailesi içerisinde yer alan karbamat bağlantılarının birleştirilmesi ile elde edilen farklı dansite yoğunluklarına göre sınıflandırılan kimyasal bir malzemeden imal edilmektedir. Kutu içi sünger üretiminde akustik karakterler sergilemesi, ısı yalıtımı sağlaması, kolayca şekillendirilebilmesi, blok birleşimleri ile üretilmesinde dolayı sınırsız bir şekillendirme imkânını beraberinde getirmesi avantajları arasında yer almaktadır. Farklı renk seçenekleri olarak gri, sarı ve antrasit olarak renklendirilme olanakları mevcuttur. Yanmaz bir yapı özelliği içermesi nedeni ile güvenilir, farklı sertlik derecelerinde üretimi de yapılabilmektedir. Kodlamalı lazer kesiciler yardımı ile standart ve seri bir şekilde kesim süreci yapılabilen bir üründür.
  • Polietilen Kutu İçi Sünger: Piyasada PE Sünger olarak bilinen birçok farklı alanda kullanılan bir malzeme olan polietilenden üretilen sünger çeşididir. Hammadde olarak yalıtım, ambalaj, inşaat gibi birçok farklı sektörde kullanım alanına sahiptir. Plaka şeklinde istenilen et kalınlıklarında üretilerek müşterinin ürün kalıbına uygun olarak şekilli sünger kesimi yapılması ile ürün güvenliğinin artırılmasında yardımcı olan malzemelerdir.
  • Eva Kutu İçi Sünger: En büyük özellikleri arasında su ve yağ gibi içerikleri tutmaması, 50 mm et kalınlığına kadar üretim yapılabilmesi ve farklı dansite özelliklerine göre özel olarak üretimleri yapılabilen bir sünger çeşididir. Kutu içlerine uygulanan sünger üretiminde en çok tercih edilen ve kullanılan malzemedir.

 

Çok kolayca şekil verilebilmekte olup, arkası bantlı olan modelinin yapılması ile de sabitleme konusunda avantajları bulunan bir ürün modelidir. Dayanıklılık yüzdeleri diğer malzemelere göre bir tık daha yüksektir. Farklı renklendirme işlemi yapılabilmesi yanında görünüm ve hissiyat olarak elit bir görünüm sunduğu için tercih nedeni daha fazla olmaktadır.

Kutu İçi Sünger Üretim Aşamaları

Müşterinin isteği doğrultusunda standart ve hazır olarak üretilmiş olan süngerlerin ürüne özel çizim yapılmış kalıplar üzerinden kesilmesi ile de yapılabilmekte ya da sıfırdan istek ve özelliklerin belirlenerek malzemesinin dahi sıfır üretilmesi sonucu bu kutu içi sünger imalatı yapılabilmektedir. Makineler yardımı ile yapılacağı için teknik resimleri çıkarılmaktadır. Bu resimler çizilirken yapılacak olan malzemenin tolerans payları ve cinsine göre özel olarak bu tasarımın yapılması büyük öneme sahiptir. Çizimler tamamlandıktan sonra seri üretim için otomasyon kontrollü sistemlere çizimler gönderilir ve müşterinin istediği sünger üretimi yapılır.