Yaşamın her alanında kullanılabilen eva sünger levha çeşitli ölçülerde üretilmiş olarak, hemen gönderilecek şekilde stok olarak tutulur. Eğer standart ölçüler dışında ölçü ve kalınlıkta isteniyorsa onlar da başarıyla hazırlanabilir. Eva sünger, darbe emici, ısı yalıtım, esneklik kazandırma, bariyerleme, sönümleme, dayanıklılık gibi üstün özellikleri ve rahatça kesilebilmesinden dolayı öne çıkıyor. Batmama özelliğinden dolayı su içinde kullanacak ürünlerde, deniz ürünlerinde kullanılıyor. Eva sünger levha hafif ve kolay taşınabilir olmasıyla öne çıkıyor.

Eva Sünger Levha Nedir?

  • Eva sünger  levha darbelere son derece dayanıklıdır ve yüksek mukavemeti sayesinde geniş ısı aralığında rahatlıkla kullanılabilir.
  • Anti bakteriyel ve çevre dostu bir ürün olduğu için kullanım alanları oldukça fazladır. Zararlı kimyasal içermez ve her koşulda başarılı sonuçlar sunar.
  • Eva sünger hem ısı hem de ses izolasyonunda başarıyla kullanılabilir.
  • Spor salonlarının zemininde kullanılabilen Eva Sünger Levha standart ebatlarda olup çok geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
  • Ambalaj sektöründe de  çeşitleri plastik malzemelerin, metal malzemelerin, çam ürünlerin taşınması sırasında çanta içi, kutu içi özel kesimler olarak değerlendirilebilir.

Eva Sünger Malzeme Detayları

  • Eva sünger çeşitleri için merdane genişliği 2 m, uzunluğu 1 m olduğu için plakalar genel olarak 2*1 m üretilir. Kalınlıkları da 1 mm ila 100 mm arasında değişebilir. Fakat bunlar kesinlikle standart değildir. Kullanım alanına ve isteğe bağlı olarak kalın eva sünger şeklinde üretim gerçekleştirilebilir.
  • Sertlik derecesi 15-80 derece arasında değişebiliyor. İhtiyaca ve tercihe göre yanmazlık, yüzey direnci, hava kabarcık miktarı gibi detaylar başarıyla eklenebilir.
  • Kapalı gözenek yapısına sahiptir ve darbelere karşı son derece mukavemeti yüksektir. Geniş ısı aralığında üretilebilirler. Rahatlıkla şekillendirilebilirler.
  • Yalıtım kriterleri oldukça iyidir. Başlangıç seviyesi olarak -30 santigrat derece ile +80 santigrat derece arasında dayanıklılığa sahiptir. Bu değerler günlük hayatta birçok alanda kullanılabilir olmasını sağlar. Yalıtım performansı, bazı özel katkılar yapılara daha da arttırılabilir.

Endüstriyel Kesim olarak, müşteri isteği doğrultusunda malzemeyi belirleyerek, gerekli çizim ve ölçülerde proje başlangıcında ilk numune onayından bitimine kadar kişiye özel eva sünger ürün çözümleri sunmaktayız.