Ana sayfa » Endüstriyel Pres Kesim » Döşeme Sanayi Kesim » Termo Elyaf Kesim Nasıl Yapılır?
Termo Elyaf Kesim1

Termo Elyaf Kesim Nasıl Yapılır?

Endüstriyel anlamda büyük sıklıkla kullanılan bir yöntem olan termo elyaf kesim, oldukça farklı ve ilginç bir kesim metodudur. Özellikle döşeme alanlarında ve sanayi anlamında endüstriyel işlerde büyük sıklıkla kullanılmakta olan bu yöntem, temel olarak birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Özellikle endüstriyel kesim hizmetleri alanında başta gelen hizmetlerden olan bu çalışmalar, pek çok farklı alanda birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Dokuma ürünlerinin hammaddesi olarak günlük hayatta hizmet veren ve birçok farklı sektör içerisinde de karşımıza çıkan bu ürünler, çeşitli endüstriyel kesim işlemleri kapsamında hazırlanmakta ve piyasaya sunulmaktadır.

Termo Elyaf Kesim Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

 • Söz konusu termo elyaf kesim işlemleri, birçok farklı sektör ve alanda kullanılmakta ve bu işlemlerden çeşitli endüstriyel alanlarda büyük verim alınmaktadır. Temel olarak bu ürün, hammadde olarak polyester veyahut visil elyaf maddelerden meydan gelmektedir.
 • Maddenin istenen şekle ve amaca uygun olarak kesiminin yapılması oldukça basit ve kolaydır. Ürünün hava geçirgenliği bulunmaktadır ve sıcaklığı iyi muhafaza eder. Özel dokuma işlemleri sonucunda elde edilir ve günlük hayatta birçok farklı yerde karşımıza çıkmaktadır.
 • Dokusu yumuşaktır ve ele iyi dokunma hissi vermektedir. Vakumlu paketler içerisinde muhafaza edilebilmektedir. Alerji yapmaz ve kokusuz olarak bilinir. Nem tutma özelliği göstermez. 40 santigrat derecede yıkanabilir ve oldukça uzun ömürlüdür. Genelde beyaz renklidir.
 • Isıya karşı da belli bir miktarda direnci olduğundan dolayı çeşitli alanlarda sık sık tercih edilen bu ürünler, özellikle ev içi döşeme ve tekstil sektörü başta olmak birçok farklı endüstriyel alanda da insanların hizmetine sunulmaktadır.
 • Döşeme sanayi kesim alanında büyük sıklıkla karşımıza çıkan ürün, özellikle giyim eşyalarında büyük oranda kullanılmaktadır. Filtre uygulama alanlarında da sık sık kullanılan ürün; genel ev tekstil ürünleri, döşemeli ürün grupları, yataklar ve bebek araç gereçlerinde de oldukça fazla oranda kullanılmaktadır.

Termo Elyaf Kesim Uygulama Alanları

 • Bahsetmiş olduğumuz bu termo elyaf kesim uygulamaları, birçok farklı alan ve sektör içerisinde direkt yer almakta ve bizzat kullanılmaktadır. Ürün paketleme ve kesim işlemlerine oldukça uygundur ve çeşitli endüstriyel alanlarda da pratik olduğu için sık sık kullanılır.
 • Döşeme ürünlerinden tekstil sanayisine, giyimden genel ev ürünlerine kadar pek çok farklı yerde karşımıza çıkmakta bu ürünler, sayısız farklı ürünün yapısında bulunmaktadır.
 • Ürünün kalitesinin etkileyen birçok farklı özellikle bulunmakla beraber bu özellikler, ürünün farklı amaçlar hizmet etmesi adına oldukça spesifik bilgiler vermektedir. Genel olarak baktığımız zaman bu özellikler; parlaklık, mukavemet, incelik, esneklik, küf tutma özelliği, yanma yatkınlığı, ısı iletimi, nem ve su çekme özelliği olarak sınıflandırılabilmektedir.
 • Güncel olarak baktığımızda piyasa içerisinde birçok farklı uygulama alanları olan bu ürünler, çeşitli endüstriyel kesim metotları aracılığıyla hazırlanmakta ve hizmete sunulmaktadır.

Termo Elyaf Kesim Malzeme Detayları

 • Söz konusu döşeme sanayi kesim alanında kullanılmakta olan bu işlem için birçok farklı temel malzeme ve materyal kullanılmaktadır. Polyester hammaddeli olarak bilinen bu ürünler, genel olarak baktığımızda oldukça kompleks karbon bazlı kimyasal yapılardır.
 • Polimer kategorisinde değerlendirilmekte olan bu ürünler, günlük hayatta birçok farklı alanda bizzat karşımıza çıkmaktadır. Dokuma ürünlerinin hammaddesi olarak da bilinmekte olan bu malzemeler, birçok farklı sektörde pek çok farklı amaç için hizmet vermektedir.
 • Isıya dayanıklı olması ile bilinmekte olan bu ürünler, çeşitli endüstriyel kesim yöntemleri aracılığıyla birçok farklı amaca uygun olarak hazırlanmakta ve günlük hayatımız içerisinde de sık sık kullanılmaktadır.