Polyester Pes Kece Kesim1

Polyester Keçe Kesim İşlemleri

Polyester Keçe Kesim İşlemleri, iğneleme yöntemi kullanılarak sentetik elyafların mekanik olarak bağlanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Kolay uygulanabilen, dayanıklı, esnek bir yapıya sahiptir. Polyester dünya üzerinde en çok kullanılan plastik çeşitlerinin başında gelmektedir. Uzun zincirli polimerlerden oluşan polyester, iki türde varlığını göstermektedir. Polyester keçe kesim yani sentetik polyester petrol, kömür, su ve hava içeren kimyasal reaksiyonların kullanımıyla meydana gelmektedir. Polyester fabrikada üretilmektedir. Sentetik kumaş türleri arasında yerini almaktadır. Ürünün ham maddesi sentetik polimerdir. Bir çeşit plastik türüdür.

Ürünün kullanım alanları son derece geniştir. Dokuma ve örme kategorisine girmeyen ürün özel kullanım alanları için imal edilmekte ve de kullanım süresi dikkate alındığında maliyeti oldukça düşük bir tekstil ürünüdür. Sıvı itici, sıvı çekici, yumuşak, esnek, sağlam, filtre edici, yanmayı geciktirici, anti bakteriyel özellikleri içerisinde bulundurmaktadır. Ürünün temel ham maddesi elyaftır. Doğal ve sentetik olarak ikiye ayrılan elyaf kullanım alanına göre tercih edilmektedir.

Kullanım esnasında devamlı elyaf ya da kesif elyaf olmak üzere iki seçenek öne çıkmakta ve tercihe sunulmaktadır. Ürünler istenilen ölçülerde ve özelliklerde üretilerek teslim edilmektedir. Ürün, polyester keçe, polipropilen ve geri dönüşümlü liflerin kullanımı ile üretilmektedir. Gelen taleplere bağlı olarak ürün özelliklerinde değişimler meydana gelebilmektedir. Söz konusu değişimler renk, tür ve gramaj olarak gerçekleşmektedir. İmal edilen ürünlerin ölçüleri çok çeşitli olduğundan bütün taleplere uyum sağlayabilmektedir.

Polyester Keçe Kesim Nedir ve Nerede Kullanılır?

Döşeme başta olmak üzere pek çok amaçla kullanılmaktadır. Kullanım alanı geniş olan ürünün kalitesi de dikkat çekmektedir. Ürünün kalitesinden taviz vermeden üretim aşamaları gerçekleştirilmektedir. Polyester keçe kesim mobilya altlarında da kullanılmaktadır. Genel olarak bakılacak olursa formlanmış olan geri dönüşümlü ürünlerde kullanımı yaygındır. Döşeme sanayi kesim olarak tercih edilen ürünlerin kullanım alanları;

 • Mobilya altı için kullanılmaktadır. Mobilya altında kullanılan geçeler genel mahiyette formlanmış ve geri dönüşümden geçmiştir. Polyester ürünlerin mobilyalara uygulanması pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir.
 • Ürünün çeşidi sektörden sektöre değişkenlik göstermektedir, dekorasyon amacıyla da mekanlarda yerini almaktadır. Renkli olarak kullanılan polyester ürünün renkleri de çok çeşitlidir. Birbirinden farklı renkleri bir arada bulmak mümkündür.
 • Destek elemanı olarak tercih edilen ürüne talep fazladır. Mobilya sektörünün destek elemanı ihtiyacını karşılayan ürünün işlevi büyüktür.
 • Ürün camilerde bulunan halıların altında destek elemanı olarak de yer almaktadır. Cami halısının altında ki işleviyle dikkat çeken ürünün farklı ebatları da bulunmaktadır.
 • Döşeme sanayi kesim alanında olduğu kadar otomotiv sektöründe de kullanılmaktadır.

Polyester Keçe Kesim Uygulama Alanları

Geniş kullanım alanı ve işlevsel yönüyle öne çıkan ürünün uygulama hususunda sağladığı kolaylıkta gözden kaçırılmamalıdır. Uygulama alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Polyester keçe kesim pek çok alanda kullanıma açık bir üründür. Bu uygulama alanlarının başında mobilya gelmekle beraber hemen arkasından otomotiv bulunmaktadır. Otomotiv sektöründe izolasyon amacıyla tercih edilmektedir
 • Ses izolasyonunu üst seviyelerde tutmak için tercih edilmektedir. İzolasyonu sağlayan en kuvvetli ürünlerin başında yer alır.
 • Motor kaputu için de kullanıma uygundur.
 • Koltuk arkalarında destek ünitesi görevini üstlenmektedir.
 • Kapı izolasyonunun olmazsa olmaz parçalarından birisidir.

Polyester Keçe Kesim Malzeme Detayları

 • Ürün seri kesim başta olmak üzere pek çok şekilde üretilmektedir.
 • Gerekli olan ürün boyutu ve miktarı talepler doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır.
 • Talepler neticesinde farklı ebatlarda üretim yapılabilmektedir.
 • Ürünün renk sınırı bulunmamakla beraber taleplere yönelik renklendirme gerçekleştirilmektedir.
 • Kullanılan malzeme kalitesi dünya standartlarındadır. Kaliteden ödün verilmeden üretim aşamaları neticelendirilir.