Ana sayfa » Endüstriyel Malzemeler » Tekstil Nonwowen Ürünler

Tekstil Nonwowen Ürünler

PP Spunbond Nonwowen Tela Malzeme
Polipropilen (PP) spunbond tela ve astarlar, ısı ve basınçla bağlanan, 100% geri dönüşümü sağlanabilir liflerden oluşan nonwoven teknik tekstillerdir. Ağırlıkları 10 grm2 – 150 grm2 olan ürünler farklı alanlarda kullanılmaktadır.
PET Spunbond Tela Malzeme
Polyester (PET) spunbond nonwoven malzemeler, PP malzemeye nazaran ısı ve erimeye daha dayanıklı, yırtılmaya karşın daha kuvvetli, su geçirmez özellikleri olan ama nefes alabilen teknik dokunmamış tekstillerdir.
Spunlace Blend Malzemeler
Spunlace nonwowen blend malzeme, tekstil elyaflarının su gücü yardımıyla harmanlanması sonucunda oluşturulmaktadır. Oluşturulan kumaş türüne dokusuz yüzey yani spunlace nonwowen adı verilmektedir. Tekstil sektöründe sıklıkla kullanılan malzeme, elyaf üzerine basınçlı su püskürtülmesi ile oluşturulmaktadır.
SMS Meltblown Malzemeler
SMS (Spunbond / Meltblown / Spunbond) tri-laminat nonwoven kumaş, orta tabakası eritilerek şişirilmiş PP, çevresi nonwoven polyester olan bir malzemedir. Ultra yumuşak, hydrophilik (su sütunu) ve ses bariyeri özellikleri ile farklı sanayi alanlarında kullanılmaktadır.

Endüstri Malzemeleri