Ana sayfa » Endüstriyel Malzemeler » Hobi Sektörü » Hobi Renkli Eva Kâğıt Nedir?
Eva Renkli Kağıt

Hobi Renkli Eva Kâğıt

Hobi renkli eva kâğıt son yıllarda hobi alanının gözdesi olmuştur. Açılımı etil vinil asetat olan eva, aslında tam olarak bir kâğıt değil. Fakat bir köpük de değil. Yumuşak yüzeye sahip, köpüksü bir kâğıt olarak ifade edebiliriz. Çalışması çok kolay ve dayanıklı, şekillendirilebilir, estetik olması gibi avantajlarından dolayı bugün hobi alanında yüzlerce ürünü eva kâğıt ile yapmak mümkündür. Her renkte kağıdın olması, simli ya da mat gibi alternatiflerinin bulunması, desen olarak çok farklı dokuda ürünlerin olması hobi renkli eva kağıda olan ilgiyi arttırmaktadır. Tekli ya da çoklu paketler halinde satışı yapılabilen ürünler, farklı boyutlarda imal edilebildiği gibi parçalar kullanım esnasında da rahatlıkla birbiriyle bütünleştirilebiliyor.

Hobi Renkli Eva Kâğıt Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Hobi renkli eva kâğıt özel üretim bir malzemedir. Köpüğümsü bir dokusu vardır. Çalışmasının kolay olması, renkli olması, çocuklar için de uygun olması ve ulaşılabilir olması eva kâğıtların özellikle hobi çalışmalarında çok yoğun kullanılmasına vesile olmuştur.
 • Kırtasiye tarzı yerlerde rahatlıkla satışı yapılan  renkli eva kâğıt her renkte bulunuyor. Düz renkleri olduğu gibi desenli çeşitleri de var. Daha parıltılı bir şeyler isteyenler için de simli olmaları bulunuyor. Hatta kendinden yapışkanlı olanlar parti malzemeleri yapımında, süs eşyası yapımında oldukça pratik sonuçlar doğuruyor. Epey elverişli olmasından dolayı da hobi sektörünün gözdesi haline gelmesine neden oluyor.
 • İki boyutlu çalışmalar yapmak isteyenler için hobi renkli eva kâğıt çok güzel bir seçenek. Strafor toplar kullanılarak bebekler yapılabiliyor. Eva rahatça sarılarak farklı şekiller oluşturulabiliyor. Çok hafif bir malzeme olduğu için hobi ürünlerini bir birisine tutturmak için çok az bir silikon ya da yapıştırıcı yeterli oluyor.

Hobi Renkli Eva Kâğıt Uygulama Alanları

 • Renkli eva kâğıtları farklı ölçülerde ve kalınlıklarda üretilmekte ise de şekillendirmesi de kolaydır. Elinizdeki eva kağıdı inceltmek isterseniz üzerine ince bir kâğıt yerleştirip ütü ile geçebilirsiniz. Simli ve desenli eva kâğıtlarda uygulanamasa da düz renkli eva kâğıtlarda bu işlem yapılabilir. 
 • Renkli eva kâğıtlarla çok güzel çiçekler yapılabilir. Dilerseniz evleriniz, odalarınızı rengârenk eva çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Kapı süsü yapabilirsiniz. 
 • Eva kâğıtları duvar süsleri için de kullanabilir, duvarlarınızı farklı dekorlara dönüştürebilirsiniz.
 • Eva kâğıtlar hediye paketi yapmak için de son derece elverişlidir. İstediğiniz ebatta ve renkte hediye paketini gerçek ya da dekoratif olarak eva kâğıtlarıyla yapabilirsiniz.

Hobi Renkli Eva Kâğıt Malzeme Detayları

 • Eva renkli kâğıt bakteri üretmeyen bir yapıdadır. Bu sayede güvenli bir kullanım sunar. Her yaştan kişi için hobi ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilir. 
 • Eva kâğıtlar daha çok A4 şeklinde satılsa da farklı ölçülerde ve kalınlıklarda da bulunabilir. Tamamen kullanım alanına ve yapılacak ürüne göre eva kâğıt tercihinde bulunabilirsiniz. 
 • Her renkte düz şekilde bulunan eva kâğıtlar aynı zamanda desenli olarak da bulunabilir. Farklı desenlerle istenen tasarımlar rahatça uygulanabilir. Daha gösterişli ürünler ortaya çıkarmak isteyenler de simli eva kâğıt çeşitlerini seçebilirler. 
 • Renkli eva kâğıdı kendinden yapışkanlı olarak da üretilebiliyor. Bu sayede çok daha pratik kullanım elde edilebiliyor.
 • Son derece hafif bir malzeme olduğu için her yere yapıştırılabiliyor. Yapıştırmak için de güçlü yapıştırıcılara ihtiyaç duyulmuyor. Hayallerinizi kullanarak hem eğlenceli vakit geçirmek için hem de ortaya bir şeyler çıkarmak için eva kâğıt modellerini kullanabilirsiniz. Farklı materyaller ve ürünlerle kâğıt tasarımlarınızı renklendirebilir, hobi çalışmalarınızı daha farklı bir alana taşıyabilirsiniz.