Ana sayfa » Endüstriyel Malzemeler » Endüstriyel Ürünler » Poliüretan Sünger Plaka Nedir
poliüretan levha, poliüretan sünger, poliüretan plaka, poliüretan süngerler, poliüretan levhalar, süger levhalar, ambalaj süngeri, poliüretan levha özellikleri, poliüretan sünger levha, poliüretan sünger fiyatları, poliüretan plaka fiyatları, poliüretan levha fiyatları, poliüretan levha üretimi, pu sünger, polyester bazlı, poliüretan sünger nedir, pu sünger nedir, poliüretan koltuk süngeri, poliüretan sandalye süngeri, poliüretan dökme sünger, poliuretan sunger, poliüretan sünger fiyatları, poliüretan köpük plaka, poliüretan sünger üreticileri, poliüretan sünger koltuk, poliüretan koltuk, poliüretan sünger özellikleri

Poliüretan Sünger Plaka

Poliüretan sünger plaka günlük hayatta çok sık kullanılan bir üründür. Çok farklı sektörlerde, çok farklı formlarda değerlendirilir. İzosiyanit ve poliol bileşenlerinden oluşur. Esnek bir yapısı olmasından dolayı birçok alanda faydalanılır. Poliüretan sünger plakalarla alakalı iki önemli nokta vardır. Bunlardan ilki yoğunluk (dansite), ikincisi de sertliktir. Ürünün kalitesi doğrudan yoğunlukla alakalıdır. Yüksek yoğunluk yüksek kalite demektir ve sertliğin kaliteye hiçbir etkisi yoktur. Düşük kaliteli bir Poliüretan Sünger sert hissedilebileceği gibi yüksek kaliteli bir poliüretan sünger plaka da yumuşak hissi verebilir. Darbe emici, izolasyon özellikli ürünler, stokta tutulur ve özel boyut siparişi dışında hızlı şekilde gönderilir.

Poliüretan Sünger Nedir ve Nerede Kullanılır?

 • Poliüretan sünger hammaddesi poliol, izosiyanat ve sudur. Bu üç madde reaksiyona girerek gözenekli poliüretan yapıyı oluştururlar. Çeşitli kimyasal reaksiyonlarla da desteklenen malzeme, boya, alev geciktirici gibi formülasyonların da ilave edilmesiyle esnek ve sağlam bir malzemeye dönüşür. İlk üç maddeye daha sonra kullanım amacına ve alanına göre ilaveler yapılır.
 • Bütün sünger plakalar zaman içinde kullanıma bağlı olarak sertliklerini kaybederler. Daha kaliteli olanlar daha yavaş, daha kalitesiz olanlar daha hızlı sertliklerini kaybederler. Renklerin ise poliüretan (pu) sünger plakaların kalitesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
 • Poliüretan sünger plakalar rahatlık, konfor ve ekonomik avantajlarıyla her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaya başlanıyor. Yapı inşaat sektöründe, nakliye sektöründe, mobilya sektöründe, alet ve cihaz sektöründe, tekstil sektöründe, ambalaj sektöründe, makine sektöründe, elektronik sektöründe, ayakkabı, terlik sektöründe ve daha birçok alanda PU sünger plakalardan yararlanılıyor.

Poliüretan Sünger Plaka Uygulama Alanları

 • Poliüretan levha esas olarak titreşim yutucu şilte görevindedir. Kapalı gözenekli, hacimce sıkışabilen değişik yoğunluktaki titreşim yutucu sünger levhalar kalitelerine göre daha fazla titreşim yutmaktadır.
 • Demiryollarında, metrolarda, travers altı, balast altı, ray pabucu olarak kullanılırlar.
 • Bina altlarında, titreşim yapan ya da titreşimden etkilenen her türlü yapıda kullanılır.
 • Endüstriyel sünger plaka çelikhane kırıcılarında, şiltelerde, elektron mikroskobu vibrasyon yalıtımında ihtiyaca göre kullanılır.
 • En fazla kullanımı inşaat sektöründedir. Özellikle titreşim önleyici etkisi hem inşaat alanlarında hem de makinalarda fazlaca yer bulmasını sağlar.
 • Her türlü kırılabilecek, ezilebilecek, çizilebilecek aletlerin, cihazların, ambalaj ürünlerinin vazgeçilmez parçalarından birisi de poliüretan (pu) sünger plakalardır.
 • Esnek poliüretan sünger, hafif yapısıyla ayakkabı, terlik gibi alanlarda da fazlaca tercih edilir. Gerek ürün malzemesi gerekse ambalaj malzemesi olarak tercih edilir.

Poliüretan Sünger Plaka Malzeme Detayları

 • Poliüretan sünger plaka tesis ömrünce kalabilir. Ezilip deforme olmadığı sürece yıllarda işlevini yerine getirebilir.
 • Kullanım alanına ve ihtiyaca göre üretilebildiği için dayanım gücü, üretim esnasında belirlenebilir. Yoğunluğu arttıkça kalitesi ve ömrü de artar. Birim hacme düşen ağırlık olarak ifade edilen yoğunluk, en önemli poliüretan sünger plaka özellikleri arsındadır ve yüksek yoğunluklu ürünler, orijinal unsurlarını daha uzun süre muhafaza ederler.
 • Su ve kimyasallardan etkilenmeyen plaka sünger çok farklı alanlarda başarıyla kullanılabilir.
 • Poliüretan esaslı malzemeler temelde yanma, tutuşma, ısı, duman, zehirli gaz gibi sorunlar doğurabilmektedir. Bunun engellemek için bu plakalara yanma dirençlerini arttıracak uygulamalar yapılır. Bunların başında da alev geciktirici maddeler ilave edilmesi gelir. Bu sayede daha sağlam ve güvenli hale gelir.

Online Sipariş Ver