Ana sayfa » Endüstriyel Malzemeler » Endüstriyel Ürünler » Eva Sünger Levha Nedir ve Nerede Kullanılır?
eva sünger levha, eva yapışkanlı sünger levha, eva sünger toptan, eva sünger levha fiyatları, eva yapışkanlı sünger levha, eva sünger levha 10 mm, eva sünger, eva levha, yapişkanli eva, eva yapışkanlı, yapiskanli eva, eva sunger, eva sünger tabaka, eva sünger rulo, eva sünger levhalar, eva, eva köpük, pp eva, eva kauçuk, kalın eva, yapışkanlı eva sünger, eva sünger kesim, toptan eva sünger, eva süngeri fiyatları, kalın eva sünger, eva sungeri, sünger eva, eva sünger nedir, eva sünger ikitelli, eva süngeri ile neler yapılabilir, eva sünger imalat, eva sünger yapışkanlı, eva sünger 2 mm, sert eva sünger, eva sünger kesim bursa, beyaz eva sünger, eva sünger üreticileri, eva sünger özellikleri, eva sünger fiyatları, eva sünger çalışmaları, eva sünger ne demek, eva sünger fiyat, eva sünger kesim makinası, eva sünger kalınlıkları, kalın eva sünger, eva sünger levha 20 mm, eva sünger lazer kesim, eva sünger 10 mm, eva sünger 5 mm, eva sünger 3 mm, eva sünger 20 mm, eva sünger nerede satılır, eva sünger nasıl kesilir, eva süngeri ne kadar, eva sünger seperatör, eva sünger siyah, eva sert sünger, eva sünger şerit, eva sünger 50mm, eva sünger üretimi, eva sünger 1mm, 1 mm eva sünger, eva sünger 30 mm, 3 mm eva sünger, eva sünger 40 mm, eva sünger 50x70, 5 mm eva sünger, eva sünger 50mm, eva süngeri nerede satılır

Eva Sünger Sünger Levha

Yaşamın her alanında kullanılabilen eva sünger çeşitli ölçülerde üretilmiş olarak, hemen gönderilecek şekilde stok olarak tutulur. Eğer standart ölçüler dışında ölçü ve kalınlıkta isteniyorsa onlar da başarıyla hazırlanabilir. Eva sünger, darbe emici, ısı yalıtım, esneklik kazandırma, bariyerleme, sönümleme, dayanıklılık gibi üstün özellikleri ve rahatça kesilebilmesinden dolayı öne çıkıyor. Batmama özelliğinden dolayı su içinde kullanacak ürünlerde, deniz ürünlerinde kullanılıyor. Eva sünger levha hafif ve kolay taşınabilir olmasıyla öne çıkıyor.

Eva Sünger Levha Nedir

 • Eva süngeri nedir diyecek olursak, eva, “ethyl vinly acetate kelimelerinin kısaltılmış halidir. Kapalı hücreli olarak üretilir ve üretim esnasında eva oranı ne kadar yüksek olursa yalıtım seviyesi de o kadar iyi olur.
 • Eva sünger  levha darbelere son derece dayanıklıdır ve yüksek mukavemeti sayesinde geniş ısı aralığında rahatlıkla kullanılabilir.
 • Anti bakteriyel ve çevre dostu bir ürün olduğu için kullanım alanları oldukça fazladır. Zararlı kimyasal içermez ve her koşulda başarılı sonuçlar sunar.
 • Eva sünger hem ısı hem de ses izolasyonunda başarıyla kullanılabilir.
 • Spor salonlarının zemininde kullanılabilen Eva Sünger Levha standart ebatlarda olup çok geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
 • Yapı sektöründe de kullanılır. Tıpkı epdm malzemede olduğu gibi çelik konstrüksiyonlarda metal bölüm aralarında sönümleme elemanı olarak kullanılabilir. Farklı yumuşaklık ve ebatları olduğu için seçilecek yerde daha uzun süre dayanabilmesi için destek alınmasında fayda vardır.
 • Ambalaj sektöründe de  çeşitleri plastik malzemelerin, metal malzemelerin, çam ürünlerin taşınması sırasında çanta içi, kutu içi özel kesimler olarak değerlendirilebilir.

Eva Sünger Levha Kullanım Alanları

 • Eva sünger terlik tabanlarında kullanılabilir.
 • Spor salonu malzemelerinde kullanılabilir. Çeşitli renk seçenekleri olduğu için geniş bir alternatif sunar.
 • Promosyon sektöründe flok baskılı süngere alternatif olarak kullanılabilen mavi, kırmızı, sarı gibi renklerde tercih edilebilir. Aynı şekilde promosyon ürünlerinde süs eşyalarında, el işi kağıtlarında ve daha fazla uygulamada tek kullanımlık olarak tercih edilir. Yine anahtarlık gibi ürünlerde de eva sünger başarıyla kullanılır.
 • Otomotiv sektöründe Sert Eva Sünger Levha, kapılarda, motor panellerinde, keçe altlarında oldukça fazla kullanılır. Özellikle 2 mm olanlar ve arkası bantlı olanlar otomotiv sektörünün en çok ilgisini çekenlerdir. Bant, sipariş detayına göre uygulanabilir ve daha kolay bir uygulama imkânı sunar.
 • Terlik sektöründe de oldukça fazla kullanılır. Hotellerde, plajlarda tek kullanımlık ürünlerin sayısı her geçen gün artıyor ve bu sünger buralarda kullanılan terliklerde başarılı sonuçlar veriyor. 4-5 mm kalınlık ve cırtlak renkler, sade renkler bu alanların gözdesi oluyor.

Eva Sünger Levha Malzeme Detayları

 • Eva sünger çeşitleri için merdane genişliği 2 m, uzunluğu 1 m olduğu için plakalar genel olarak 2*1 m üretilir. Kalınlıkları da 1 mm ila 100 mm arasında değişebilir. Fakat bunlar kesinlikle standart değildir. Kullanım alanına ve isteğe bağlı olarak kalın eva sünger şeklinde üretim gerçekleştirilebilir.
 • Sertlik derecesi 15-80 derece arasında değişebiliyor. İhtiyaca ve tercihe göre yanmazlık, yüzey direnci, hava kabarcık miktarı gibi detaylar başarıyla eklenebilir.
 • Kapalı gözenek yapısına sahiptir ve darbelere karşı son derece mukavemeti yüksektir. Geniş ısı aralığında üretilebilirler. Rahatlıkla şekillendirilebilirler.
 • Yalıtım kriterleri oldukça iyidir. Başlangıç seviyesi olarak -30 santigrat derece ile +80 santigrat derece arasında dayanıklılığa sahiptir. Bu değerler günlük hayatta birçok alanda kullanılabilir olmasını sağlar. Yalıtım performansı, bazı özel katkılar yapılara daha da arttırılabilir.

Online Sipariş Ver