Eva Sünger Plaka Nedir ve Nerede Kullanılır?

Yaşamın her alanında kullanılabilen eva sünger plaka çeşitli ölçülerde üretilmiş olarak, hemen gönderilecek şekilde stok olarak tutulur. Eğer standart ölçüler dışında ölçü ve kalınlıkta isteniyorsa onlar da başarıyla hazırlanabilir. Darbe emici, ısı yalıtım, esneklik kazandırma, bariyerleme, sönümleme, dayanıklılık gibi üstün özellikleri ve rahatça kesilebilmesinden dolayı öne çıkıyor. Batmama özelliğinden dolayı su içinde kullanacak ürünlerde, deniz ürünlerinde kullanılıyor. Hafif ve kolay taşınabilir olmasıyla öne çıkıyor.

Eva Sünger Plaka Nedir

 • Eva, “ethyl vinly acetate kelimelerinin kısaltılmış halidir. Kapalı hücreli olarak üretilir ve üretim esnasında eva oranı ne kadar yüksek olursa yalıtım seviyesi de o kadar iyi olur.
 • Eva sünger plakadarbelere son derece dayanıklıdır ve yüksek mukavemeti sayesinde geniş ısı aralığında rahatlıkla kullanılabilir.
 • Anti bakteriyel ve çevre dostu bir ürün olduğu için kullanım alanları oldukça fazladır. Zararlı kimyasal içermez ve her koşulda başarılı sonuçlar sunar.
 • Eva sünger plaka hem ısı hem de ses izolasyonunda başarıyla kullanılabilir.
 • Spor salonlarının zemininde kullanılabilen Eva Sünger Plaka standart ebatlarda olup çok geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
 • Yapı sektöründe de Eva Sünger Plaka kullanılır. Tıpkı epdm malzemede olduğu gibi çelik konstrüksiyonlarda metal bölüm aralarında sönümleme elemanı olarak kullanılabilir. Farklı yumuşaklık ve ebatları olduğu için seçilecek yerde daha uzun süre dayanabilmesi için destek alınmasında fayda vardır.
 • Ambalaj sektöründe de Eva Sünger Plaka çeşitleri plastik malzemelerin, metal malzemelerin, çam ürünlerin taşınması sırasında çanta içi, kutu içi özel kesimler olarak değerlendirilebilir.

Eva Sünger Plaka Uygulama Alanları

 • Eva sünger plaka terlik tabanlarında kullanılabilir.
 • Spor salonu malzemelerinde kullanılabilir. Çeşitli renk seçenekleri olduğu için geniş bir alternatif sunar.
 • Promosyon sektöründe flok baskılı süngere alternatif olarak kullanılabilen Eva Sünger Plaka mavi, kırmızı, sarı gibi renklerde tercih edilebilir. Aynı şekilde promosyon ürünlerinde süs eşyalarında, el işi kağıtlarında ve daha fazla uygulamada tek kullanımlık olarak tercih edilir. Yine anahtarlık gibi ürünlerde de başarıyla kullanılır.
 • Otomotiv sektöründe Eva Sünger Plaka, kapılarda, motor panellerinde, keçe altlarında oldukça fazla kullanılır. Özellikle 2 mm olanlar ve arkası bantlı olanlar otomotiv sektörünün en çok ilgisini çekenlerdir. Bant, sipariş detayına göre uygulanabilir ve daha kolay bir uygulama imkânı sunar.
 • Eva sünger plaka terlik sektöründe de oldukça fazla kullanılır. Hotellerde, plajlarda tek kullanımlık ürünlerin sayısı her geçen gün artıyor ve eva sünger buralarda kullanılan terliklerde başarılı sonuçlar veriyor. 4-5 mm kalınlık ve cırtlak renkler, sade renkler bu alanların gözdesi oluyor.

Eva Sünger Plaka Malzeme Detayları

 • Eva sünger plaka çeşitleri için merdane genişliği 2 m, uzunluğu 1 m olduğu için plakalar genel olarak 2*1 m üretilir. Kalınlıkları da 1 mm ila 100 mm arasında değişebilir. Fakat bunlar kesinlikle standart değildir. Kullanım alanına ve isteğe bağlı olarak her şekilde üretim gerçekleştirilebilir.
 • Eva sünger plakaların sertlik derecesi 15-80 derece arasında değişebiliyor. İhtiyaca ve tercihe göre yanmazlık, yüzey direnci, hava kabarcık miktarı gibi detaylar başarıyla eklenebilir.
 • Eva sünger plakalar kapalı gözenek yapısına sahiptir ve darbelere karşı son derece mukavemeti yüksektir. Geniş ısı aralığında üretilebilirler. Rahatlıkla şekillendirilebilirler.
 • Eva sünger plakaların yalıtım kriterleri oldukça iyidir. Başlangıç seviyesi olarak -30 santigrat derece ile +80 santigrat derece arasında dayanıklılığa sahiptir. Bu değerler günlük hayatta birçok alanda kullanılabilir olmasını sağlar. Yalıtım performansı, bazı özel katkılar yapılara daha da arttırılabilir.

Eva Sünger Plaka Tarafımızdan Nasıl Teslim Edilir?

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yukarıda görünen tabloda belirtilmiş koli ölçülerinde Eva Sünger Plaka ambalajlama gerçekleştirilmektedir.

Sevkıyatlar kurye servisleri,  Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo ve MNG Kargo ile, ayrıca parsiyel sevkıyatlar ekspres kurye ile yapılmaktadır. Türkiye’de farklı bölgelerdeki müşterilerimize kamyon yükleme servisi de sunmaktayız.

Size Ulaşalım

Eva Sünger Plaka Nedir ve Nerede Kullanılır? Resimleri