Öncelikle Eva Nedir? Eva Kesim Aşamaları?

Eva Kesim‘i anlamak için malzemeyi de anlamak gerek. Etilen-Vinil Asetat (EVA) kapalı hücreli bir köpüktür. Zemin ve egzersiz ve eğitim için (yoga mat) paspasları, spor malzemeleri, el işleri, kickboardlar, can yeleği, flip-flop ve daha da önemlisi kutu içi ambalaj için kullanılır. EVA köpük, ısı ile şekillendirilebilir, plakadan sonra kesilebilir, . EVA’nın diğer parçaları veya malzemeleri üzerine yapıştırılabilir ve boyanabilir. EVA köpük çeşitli kalınlık ve yoğunluklarda olabilir.

EVA Kesim Süreci Nasıldır?

  • Müşterilerimiz bizim için Eva Kesim yapmamızı istiyorsa öncelikle onlara dahili bir numune ya da çizim var mı diye soruyoruz. Bu çizim ve numune üzerinden kendi çizim ve tasarımlarımızı ortaya çıkarıyoruz.
  • Bununla birlikte malzeme seçimi de yapılıyor. Ürünün kalınlığı rengi etkilidir. Aadet ve kalite kriterine göre de üretim yöntemi değişecektir. Biz Tekno Kesim olarak tüm bunları mühendislik kurallar çerçevesinde yapıyoruz. Öncesinde de toplantı yaparsak şayet, neyin nasıl olacağını daha iyi karar verebiliriz.
  • Bazı durumlarda müşteriler Eva kullanmaya gerek olmadan Eva kullanıyor, ya da aslında Eva kullanması gerekebilecek iken farklı ürün kullanıyor. Bunun da önüne geçmek için müşterimizi çok iyi anlamak istiyor ve mutlu müşteriler yaratıyoruz.
  • Birinci ürün ile 10.000. ürünün aynı kalitede olmasına özen gösteriyoruz. Tüm kalite ve ölçüm yollarımız bu şekilde olmaktadır.

Eğer kullanacağınız, ihtiyacınız olan süngerin çeşidini bilmiyorsanız bize bilgi vermeniz yeterlidir. Normal şartlarda ürüne ait yoğunluk, en, boy, ağırlık, kalınlık ve ek teknik detaylara ihtiyacımız olmakla beraber bu değerleri çıkarabiliriz. Eva Kesim sırasında üretim yöntemi ve malzeme çeşidi çok önemlidir. Aşağıdaki şekilde üretim yöntemleri uygulanabilir.

  • CNC Kesim
  • Su Jeti Kesim
  • Die cut Kesim
  • Thermoform

Tüm yöntemlerin ortak özelliği müşteriye özel olmasıdır. Tüm çizimler kalıplar varsa gizlilik çerçevesinde uygulanır.

EVA Köpük Teknik Bilgiler

Malzeme: Etilen vinil asetat (EVA) köpük

Saflık:>% 99.9

Yoğunluk: 30 kg / m3

Yüzey Sertliği: 40 ° C

Çekme Mukavemeti: 780 Kpa

Termal İletkenlik: 0.038 W / mK

Sıkıştırma Dayanımı: 78 Kpa

Görüldüğü gibi su tutmama ve darbe dayanımı son derece etkili olan özel bir üründür. İkamesi olarak kullanılan bazı açık ve kapalı hücreli polimerler ile karşılaştırıldığında etkin bir kullanımı vardır. Malzemeyi daha iyi anlamak hangi parçalar ile beraber kullanılabileceğini belirtmek de önemlidir. Themoform ile de şekil alabilir ancak biz ürüne özel kesim

yapıyoruz. EVA köpük, yumuşaklık ve esneklikte “kauçuk benzeri” malzemeler üreten elastomerik bir polimerdir. Malzeme iyi düşük sıcaklık dayanımı, stres çatlaması direnci, sıcak ve UV radyasyona dayanıklılık özelliğine sahiptir. Eva Kesim yaparken mütşeri taleplerini değerlendiriyor ve öncesinde yaptığımız 3 boyutlu tasarımdan sonra doğru malzemeyi önermeye çalışıyoruz. Tüm bu teknik dökümanlara ualşamak için bize ulaşmaktan çekinmeyin.

EVA Kesim Hangi Sektörlere Yapılır?

Elektrikli uygulamalarda kauçuk ve vinil yerine kullanılabilir. Spor malzemelerinde, zemin kaplamalarda uzun süreli olarak tercih edilir. Bazı resimler paylaşıyoruz. Darbe şokunu absorbe etmek içik ayakkabılarda ve plaj terliklerinde sıklıkla tercih edilebilir eva ve dolaylı olarak eva kesim prosesi. Otomotiv’de halı altı, koltuk, conta, metal parçalarda çok sık kullanılır. Ambalaj seperatör uygulaması ise aşağıdaki gibidir.

eva kesim
eva kesim2

Müşterilerimize, malzeme örnekleme ve ürün prototipleme, tam üretim, ambalajlama ve teslimat konularında her şeyi sağlıyoruz. İhtiyaçlarını karşılamak için olağanüstü müşteri hizmetleri, mühendislik çözümleri ve kaliteli ürünler sunarak müşterilerimize değer katıyoruz.

Tekno Kesim olarak bu esnek, iyi yüzey direnci olan farklı renklerde üretilen ürünü müşteriye özel kesmek profesyonel olduğumuz alan. İsterseniz youtube ile bize ulaşabilir ve farklı uygulama örneklerini de görebilirsiniz.

EVA Köpük İçin Ek Bilgi

EVA köpük, diğer termoplastikler gibi çok işlenebilmesine olanak tanıyan ince bir düzgün hücre yapısına sahiptir. Esnekliğini ve esnekliğini korur, kompresyonlardan hızla kurtulur ve renkleri emer. Eva Kesim yapabilmek için malzemeyi iyice tanıdık ve kullanım alanlarını. Kapalı hücreli EVA köpük, çeşitli endüstriyel ve ticari conta ve sızdırmazlık uygulamalarında kullanılır. EVA köpük, iyi mekanik dayanım, mükemmel kimyasal direnç, yüksek yüzdürme, düşük su emme, iyi akustik özellikler sergiler ve son derece hafiftir.

Su Jeti İle Eva Kesim

Her ebat, kalınlık ve şekillerde su jetli kesilmiş eva süngerini açıklayacağız.

Kesicilerin köşelerde yarıçapı bıraktığı güzergahın aksine, su jet makineleri, bitmiş bileşenden gereken kesin şekli kesmek üzere programlanır. Bu, sağ açılı köşeler, keskin kıllı kıvrımlar ve eğriler sorunsuz olduğunu gösterir. Bir diğer avantaj ise, dar derin yuvalar ve yarıkların gerekli olduğu yerdir — 3 mm genişliğinde bir yuva yönlendirilirken, 3 mm’lik bir kesici kullanmak gereklidir, ancak bu kesiciler yalnızca dengesiz hale gelmeden ve parçalanmaya neden olmadan çok uzun süre kullanılabilirler.

Su jeti ile eva kesim, temizleme ve sızdırmazlık gerektiren toz kalıntılarının olmadığı temiz bir kesim sunar. 4 başlı su jetli kesici, kalite ve bitmiş gereksinime bağlı olarak 200 mm kalınlığa kadar köpük, eva, sünger kesebilir. Orta yoğunluklu köpüklerde 2mm-100mm kalınlıkta pürüzsüz bir yüzey elde edersiniz. 200 mm kalınlıktaki malzemeler, insert gibi madde veya endüstriyel bir tutma parçası olduğu takdirde, köpüklerin alt yarısına yakın bir mesafede jet püskürme işaretleri gösterebilir. Görüntüleme ve kaplamanın önemli olduğu tanıtım malzemeleri için kendinden yapışkanlı ince tabakalar tercih edilebilir.